Jamajska Blue Mountain

Kawa Blue Mountain jest to jedna z najbardziej pożądanych i prestiżowych kaw dostępnych na rynku. Przez wielu uważana za najlepszą kawę świata. Doceniana jest ze względu na idealnie zrównoważony smak, głębię aromatu i słodko – owocowy posmak.Charakteryzuje się delikatnością i jest zupełnie pozbawiona goryczki, która tak wielu osobom w kawie przeszkadza. Jej uprawa odbywa się na niespełna 7 tysiącach hektarach Gór Błękitnych, skąd jej nazwa. Jest to jedyne miejsce, które ze względu na swój wyjątkowy klimat pozwala na jej uprawę. Góry Niebieskie są jednymi z najwyższych na Karaibach (2300m.n.p.m). Na tej wysokości jest chłodno, mglisto i wilgotno, a gleba na której rosną kawowce BM jest bardzo bogata w minerały. Ziarna zbierane są głównie w okresie października i listopada. Kawa JBM ma niską zawartość kofeiny, co sprawia, że jest świetnym rozwiązaniem późniejszą porą.

Kuszona pełnymi zachwytu opisami chciałam się przekonać czy Jamajska kawa i mnie powali mnie na kolana. Zaopatrzyłam się w niewielkie opakowanie 100% Blue Mountain i muszę stwierdzić, że….zdecydowanie jest ona warta swojej wysokiej ceny. Ceny która sięga nawet 1500 zł. za kilogram! Uwielbiam delikatne, ale wyraziste smaki, niską kwasowość i słodkawy posmak, czyli wszystko co oferuję kawa z mianem najlepszej na świecie. Nie jest to na pewno opcja na co dzień (ach ta cena), ale już na wyjątkowe spotkania z przyjaciółmi sprawdzi się idealnie. Spróbowałam również mieszanki wysoko gatunkowych arabik, bodajże Gwatemala i Etiopia z domieszką JBM (około 5%) i mimo, że ta kawa jest również bardzo aromatyczna i smaczna, to czysta Blue Mountain bije ją na łopatki :)

Jamajska BM chroniona jest na całym świecie certyfikatem Rady Przemysłu Kawowego. Komisja ta czuwa nad jej jakością i każda sprowadzona partia ma nadaną pieczęć potwierdzającą autentyczność zawartości.

Dodam jeszcze, że sprzedawana jest również w cudownie wyglądających drewnianych małych beczkach, przez co jest świetnym pomysłem na prezent dla prawdziwego konesera kawy. O, w takich:

fot. hubhomedesign.com

 

 

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply